BEST Cluj-Napoca

Grupul Local BEST Cluj-Napoca este format din voluntari din cadrul Universităţii Tehnice din Cluj-Napoca, un grup de tineri entuziaşti cu viziuni îndrăzneţe, extrem de motivaţi să înveţe ce înseamnă munca în echipă, managementul unui proiect sau dezvoltarea unor abilităţi complementare studiilor universitare, abilităţi care ne vor ajuta în tot ceea ce inseamnă viaţa post-universitară.

Scopul organizației este de a promova diversitatea și de a ajuta studenții europeni de profil tehnic să dobândească o gândire internațională, prin înțelegerea mai bună a culturilor europene. De asemenea oferim posibilitatea de a lucra într-un mediu global, dar și să a acumula abilități tehnice utile în viitoarea carieră de inginer sau antreprenor.

Organizând evenimente precum cursuri de sezon în Europa, JobShop®, European BEST Engineering Competition (EBEC), BEST Training Week (BTW) sau BatteLab Robotica oferim studenților posibilitatea de a călători, de a interacționa cu colegi europeni, de a-și întregi educația prin traininguri și competiții inginerești, facilitând mereu comunicarea dintre mediul academic, studenți și companii.


VIZIUNE


MISIUNE

Principiile după care ne ghidăm

  • Acordarea atenţiei necesare nevoilor studenţilor din Universitatea Tehnică Cluj-Napoca
  • Evaluarea și dezvoltarea în permanenţă a activităţilor noastre pentru a fi la nivelul aşteptărilor şi cerinţelor studenţilor
  • Preţuirea tradiţiei, culturii fiecărui individ în parte
  • ​Crearea unui cadru potrivit pentru dezvoltare personală în care competiţia trebuie să fie constructivă
  • Promovarea implicării active a studenţilor, creativitatea, iniţiativa şi cunoştiinţele lor fiind mijloace pentru a ne atinge scopurile si in acelasi timp, susţinerea muncii în echipă în evenimente locale şi internaţionale.

Consiliul Director

Monica Constandachi

Președinte
+40 760 702 009
monica.constandachi@BEST.eu.org

Matei Manolescu

Cancelar
+40 731 968 601
matei.manolescu@BEST.eu.org

Ana Bejinariu

Trezorier
+40 740 299 923
bejinariu.ana-maria@BEST.eu.org

Radu Lambrino

Vicepreședinte Relații Publice
+40 748 561 177
radu.lambrino@BEST.eu.org

Ana Ruscanu

Vicepreședinte Resurse Umane
+40 756 834 109
ana.ruscanu@BEST.eu.org

Coordonatori Departamente

Mihail Dadun

Relații Corporative
+40 742 258 800
mihail.dadun@BEST.eu.org

Ioana Popa

Coordonator Design
+40 7​52 122 559
ioana.alexandra.popa@BEST.eu.org

Ștefan Vraciu

Coordonator IT
+40 727 861 933
stefan-catalin.vraciu@BEST.eu.org

Coordonatori Evenimente

Adina Rus

JobShop®
+40 742 121 084
adina-maria.rus@BEST.eu.org

Andreea Lupașcu

BEST Training Week
+40 728 717 259
andreea.lupascu@BEST.eu.org

Flavius Fecior

EBEC
+40 744 281 891
flavius.fecior@BEST.eu.org

Alexandra Demian

Ghidul Bobocului
+40 752 153 101
demian.alexandra@BEST.eu.org

Paul Pop

Vivaldi Winter & Spring
+40 755 476 663
pop.paul.tudor@BEST.eu.org