BEST Cluj-Napoca

Grupul Local BEST Cluj-Napoca este format din voluntari din cadrul Universităţii Tehnice din Cluj-Napoca, un grup de tineri entuziaşti cu viziuni îndrăzneţe, extrem de motivaţi să înveţe ce înseamnă munca în echipă, managementul unui proiect sau dezvoltarea unor abilităţi complementare studiilor universitare, abilităţi care ne vor ajuta în tot ceea ce inseamnă viaţa post-universitară.

Scopul organizației este de a promova diversitatea și de a ajuta studenții europeni de profil tehnic să dobândească o gândire internațională, prin înțelegerea mai bună a culturilor europene. De asemenea oferim posibilitatea de a lucra într-un mediu global, dar și să a acumula abilități tehnice utile în viitoarea carieră de inginer sau antreprenor.

Organizând evenimente precum cursuri de sezon în Europa, JobShop®, European BEST Engineering Competition (EBEC), BEST Training Week (BTW) sau BatteLab Robotica oferim studenților posibilitatea de a călători, de a interacționa cu colegi europeni, de a-și întregi educația prin traininguri și competiții inginerești, facilitând mereu comunicarea dintre mediul academic, studenți și companii.


VIZIUNE


MISIUNE

Principiile după care ne ghidăm

  • Acordarea atenţiei necesare nevoilor studenţilor din Universitatea Tehnică Cluj-Napoca
  • Evaluarea și dezvoltarea în permanenţă a activităţilor noastre pentru a fi la nivelul aşteptărilor şi cerinţelor studenţilor
  • Preţuirea tradiţiei, culturii fiecărui individ în parte
  • ​Crearea unui cadru potrivit pentru dezvoltare personală în care competiţia trebuie să fie constructivă
  • Promovarea implicării active a studenţilor, creativitatea, iniţiativa şi cunoştiinţele lor fiind mijloace pentru a ne atinge scopurile si in acelasi timp, susţinerea muncii în echipă în evenimente locale şi internaţionale.

Consiliul Director

Horea Rusu

Președinte
+40 726 771 517
horea.rusu@BEST.eu.org

Diana Stănilă

Cancelar
+40 755 509 diana.stanila@BEST.eu.org

Lavinia Elena Dughilă

Trezorier
+40 746 529 564
lavinia.elena.dughila@BEST.eu.org

Adelina Agoston

Vicepreședinte Relații Publice
+40 758 517 763
adelina.agoston@BEST.eu.org

Suzana Corina Mironeasa

Vicepreședinte Resurse Umane
+40 747 157 224
suzana.corina.mironeasa@BEST.eu.org

Coordonatori Departamente

Dumitru-Andrei Brehuescu

Relații Corporative
+40 752 588 865
brehuescu.dumitru-andrei@BEST.eu.org

Cristian Boca

Coordonator Design
+40 746 549 591
cristian.boca@BEST.eu.org

Ștefan Marian Pârlea

Coordonator IT
+40 755 529 418
stefan.marian.parlea@BEST.eu.org

Coordonatori Evenimente

Radu Cilinghir

JobShop®
+40 748 860 593
radu.cilinghir@BEST.eu.org


Iulian Laurențiu Borșa

BEST Training Week
+40 748 960 076
laurentiu.borsa@BEST.eu.org

Alexandru-Claudiu Bodea

EBEC
+40 745 483 ​018
alexandru-claudiu.bodea@BEST.eu.org


Rasvan Adrian Manea

Ghidul Bobocului
+40 744 897 378
rasvan.adrian.manea@BEST.eu.org


Restul membrilor îi găsești pe pagina de Facebook

This post is also available in: Romanian